Středa 20.6.2018

 

Vyhřívaná zpětná zrcátka

U nejvyšších verzí Dacií jsou zrcátka elektricky ovládaná a vyhřívaná. Pokud však tuto verzi (Laureate nebo Arctica) nemáte, tak máte zrcátka jen manuální.
Vzhledem k tomu, že jezdím autem sám, tak si zrcátka nastavím jen jednou a už není potřeba je znovu nastavovat, takže elektrické ovládání mi nechybí.
Ale vyhřívání zrcátek by se hodilo. Teda hlavně v zimě. :)
Tato úprava není nijak složitá.
Nejprve si pořiďte sklo zrcátka s vyhříváním. Lze ho koupit přímo u Renaultu a nebo jako náhradní díl. Cena je kolem 300,- Kč. Buď jen to levé a nebo zrovna obě.


Při demontáži stačí sundat jen sklo zrcátka. Provádí se to tak, že se vytočí sklo co nejvíce nahoru tak, aby spodní hrana byla co nejvíc venku a horní co nejvíc zasunutá. Dole vznikne mezera. Do ní se zasune plochý předmět (dřevo, plast, ...) a opatrně zapáčí. Zrcátko se vyloupne i s kulatým plastovým držákem, na kterém je přidělané. Šroubovák nebo něco kovového nedoporučuju. Zrcátko by mohlo prasknout.
Mechanizmus naklápění zrcátka zůstane na místě.
Nyní je potřeba protáhnout dva vodiče od zrcátka přes dveře až do vnitřního prostoru auta. Je lepší vymontovat reproduktor ve dveřích a tímto prostorem si pomoci kabel protáhnout. Až budete mít kabel od zrcátka dole ve dveřích, musí se protáhnout husím krkem, co je mezi dveřmi a karoserií.


Oba kabely u zrcátka připojte na kontakty na zrcátku a zrcátko zacvakněte zpět do držáku.
Druhé konce, co jste si protáhli do kabiny připojte následovně.
Jeden vodič ukostřete (kamkoliv). Na kabel nacvakněte kabelové očko a přišroubujte ho k některému šroubku, co je poblíž.
Druhý vodič protáhněte až do středové konzoly a napojete ho na vypínač rozmrazovnání zadního skla. Pro napojení použijte samořeznou kabelovou spojku.


Nyní by se měla, po stisku tlačítka vyhřívání zadního okna, vyhřívat i zpětná zrcátka.


Počet přístupů: 549070

Design & program by Hantronix
Copyright ©2006-2017 Hantronix