Sobota 21.7.2018

 

Indiglo podsvícení přístrojovky

Na rumunském serveru www.carmag.ro jsem narazil na indiglo podsvícení přístrojových budíků na Logana (někdy nazývané též plasma podsvícení).
Nabízí to v 7 variantách (viz. fotogalerie) vč. invertoru a potenciometru na regulaci jasu, v přepočtu za cenu cca 1100,- Kč. Což je cena solidní, protože u nás se indiglo podsvícení prodává od 2,5 tis. výše. Na Logana to ale bohužel nikdo u nás nenabízí.
Mě osobně se líbí varianta D.
Tyto sady se montují nad originální polepy budíků a není proto nutná demontáž stávajících přístrojů ani ručiček přístrojů.
Indiglo podsvícení funguje na principu tenké elektroluminiscenční fólie, na kterou se připojí invertor, který fólii napájí střídavým proudem kolem 100-120 V a frekvenci kolem 400Hz. Po přivedení napětí se fólie rozsvítí po celé své ploše (ne bodově jako LED). Fólie se vyznačují sytým a jasným světlem převážně modré nebo modrozelené barvy vyzařujícím po celé ploše, velmi malou spotřebou, dlouhou životností, velkou pružností, nízkou hmotností, téměř nulovým vývinem tepla, odolností proti vibracím a nárazům a širokým rozsahem provozních teplot. Takže jsou vhodné při použití do automobilu.
Kdybych věděl o někom, kdo do Rumunska jezdí, tak bych si to nechal dovézt.

Počet přístupů: 554304

Design & program by Hantronix
Copyright ©2006-2017 Hantronix