Sobota 21.7.2018

 

Lepení clonítka

Při lepení clonítka na sklo doporučuji lepit metodou za mokra, při nepřesnostech pak jde clonítko sundat a poopravit.
Clonítko sejměte z papíru a jeho lepivou stranu navlhčete vodou s JARem (na 1 litr 6-7 kapek JARU). K navlhčení je nejlepší použít rozprašovač, docílíte tak rovnoměrného navlhčení. Okno důkladně vyčistěte, nejlépe technickým lihem a také navlhčete.
Při lepení clonítka na přední sklo pruh s něčí pomocí přiložte na sklo do požadované polohy, díky dostatečnému navlhčení lze s clonítkem na okně, ještě před uhlazením, manipulovat. Poté od středu pruhu začněte opatrně přihlazovat filcovou stěrkou (filcová stěrka se používá proto, aby nedošlo k poškrábání fólie) směrem do stran. Pečlivě dohlazujte vzniklé vlnky. Pak teprve začněte druhou stranu. Clonítko vždy uhlazujeme při namočené fólii, aby se povrch nasucho nepoškrábal. Toto platí jen když na samolepce není průhledná nebo papírová přenášecí fólie. Při uhlazování je postupně voda z rubu clonítka vytlačována.
Při lepení na sklo s bočními lištami nyní začněte odřezávat boční a horní přesahy clonítka, ideální je nechat si 0,5-1cm přesah rezervu. Pak průběžně nadzvedávejte lišty lemující sklo a tuto přečnívající folii pod ně zasouvejte (na toto ideálně poslouží plastová stěrka nebo kreditní karta) a clonítko znovu uhlaďte. Nakonec nechte pár hodin zaschnout.
Výsledek pak vypadá nějak takhle:


Počet přístupů: 554299

Design & program by Hantronix
Copyright ©2006-2017 Hantronix