Sobota 21.7.2018

 

Pár tipů ke stylingu

Takže kde začneme? No pravděpodobně u peněz. Nejdůležitější je, stanovit si částku, kterou do toho chcete vrazit. Jestli na to máte 2 tisíce, tak to si kupte samolepky. To vám na to tak akorát vyjde. Kvalitní samolepka vydrží ve větru - dešti tak 5 - 7 let. Ale nestojí dvacku.
Vrazit do toho 100 litrů, jako to udělal Nobi na Slovensku, mi ale taky nepřijde jako adekvátní. Vypadá to moc hezky, ale zrovna u tohoto auta to není optimální poměr ceny, vynaloženýho úsilí a užitné hodnoty.
Já bych to tak viděl kolem 20-30 tisíc. Podle toho, co všechno do toho zahrnete. Jestli koupíte 15´ litý alu kola, tak už jste na 10 tisících a to ještě nemáte gumy. Podle mě jsou kola to, kde by se mělo začít.
Taky nevypadá moc dobře, když si někdo namontuje mohutnej přední nebo zadní nárazník a druhej si pořídí až příští rok, až zas našetří kačky. To bych ho radši nechal rok ležet v garáži a udělal to (nebo nechal udělat) naráz.
Taky mějte na paměti, jaké díly používáte. Měly by být homologované. Jinak budete mít problém, až půjdete na technickou. A nebo taky ještě dřív, až vás zastaví policejní hlídka. :o))
Homologované seženete např. vnitřní doplňky. Je to většina těch, co se prodávají v prodejnách (i internetových) s autodíly (koncovky řadící páky, kryty ruční brzdy, pedály, ...). Vnějších doplňků seženete homologovaných mnohem méně. Jsou to jen nějaká křídla nebo spojlery. Pár takových stylingových doplňků si můžete prohlédnout tady.
Různé neony vypadají sice velmi efektně, ale homologovány u nás nejsou. Pokud i přesto budete montovat do auta neony (ať už vnější nebo vnitřní), tak mějte na paměti, že není MODRÁ jako MODRÁ. A pokud nesladíte barvy, tak to nebude vypadat dobře. Chce to mít trochu cit. A nebo si nechat poradit, ať zbytečně nevyhodíte peníze
To stejné platí o podsvícení přístrojů a ovládacích prvků (ať už těch originálních a nebo dodatečně montovaných). Taky to nebude vypadat dobře, když bude mít každý budík jinou barvu.
Co se týče budíků, tak existuje i u nás několik firem, které vám vyrobí na zakázku barevné polepy budíků na jakékoliv auto v jakékoliv barvě. No a pak je tu ještě pár firem, které dělají INDIGLO podsvícení. Jedná se o elektroluminiscenční fólii, která svítí celá po přivedení proudu. Toto řešení vypadá fantasticky, ale vyjde na zhruba 2,5 tisíce. Nabízí ho např. firma www.TuningSamolepka.cz
Pokud pořizujete nová kola, tak jen takový rozměr, který je uveden jako alternativní v TP, jinak bude zase problém na STK.
Tak to by zatím mohlo stačit. Časem sem ještě něco připíšu. ;)
A mějte na paměti - s citem - nebo vaše úsilí dopadne spíš jako tuzing.


Počet přístupů: 554289

Design & program by Hantronix
Copyright ©2006-2017 Hantronix