Sobota 21.7.2018

 

Interiérové osvětlení

Vzhledem k tomu, že v zadní části vozu není žádné osvětlení, rozhodl jsem se (stejně jako mnozí další) nějaké dodělat.
Nejdřív jsem musel vybrat vhodné světýlko. Nejdřív jsem chtěl použít stejné, jako je vepředu u řidiče, pak jsem narazil na aukčním serveru www.aukro.cz na interiérové světlo z Fordu Ghia.


Toto osvětlení mě nadchlo, protože má nejen základní osvětlení se stmíváním, ale i dvě čtecí lampičky, které se dají natáčet. A navíc perfektrně ladí k barvě interiéru. A navíc stálo jen 99,- Kč + poštovné.
Montáž nebyla nijak složitá. Nejprve je potřeba si určit, kde chceme osvětlení umístit a důkladně změřit rozměr vnitřní části světýlka. Po té vyřízneme otvor do stropu. Raději udělejte otvor menší. Zvětšit se dá vždycky. Zmenšit už ne, tak aby jste neměli nepěknou díru v čalounění střechy.
Pak je nutné demontovat stávající osvětlení kvůli protažení a napojení kabelu. Krycí plexi se dá lehkým tlakem vyloupnout. Jen pozor, ať neulomíte pacičky. Už by tam nedrželo. Celé světýlko se pak vytáhne zmáčknutím pojistky vpravo (žlutá šipka) a vytažením ven. Potom se musí protáhnout třížilový kabel kvůli napájení. Já jsem si nejprve protáhl silnější drát, na konci udělal háček a přivázal k němu kabel. Pak jsem drát vytáhl ven a tím jsem si protáhl kabel. Napájení jsem napojil na stávající osvětlení. Vzhledem k malé spotřebě není nutné natahovat samostatné vodiče až k pojistkám.
Pak už stačí jen připojit fastony na kabely a správně propojit kabeláž ke konektorům a zacvaknout světlo do čalounění střechy.
Počet přístupů: 554303

Design & program by Hantronix
Copyright ©2006-2017 Hantronix