Středa 20.6.2018

 

Montáž 2 DIN autorádia

Chtěli by jste mít ve starších modelech Dacií 2 DINové autorádio? Je to možné. Stačí si pořídit 2 DIN rámeček a pak už jen pár úprav středového panelu.
Nejprve je potřeba si objednat nový rámeček na 2 DIN rádio. Já jsem ho objednal na aukčním portálu Ebay, protože u nás jsem ho nesehnal. Vyrábí se 2 typy. Pro starší verze Dacií (hranatý) a pro novější verze (kulatý - ten se u nás sehnat dá, ale vyjde dráž). Ten se dělá ve dvou verzích. S tlačítky rovně nebo šikmo. Samozřejmě že se dá sehnat i 2 DIN rámeček pro nové typy Dacií. Mě vyšel ten hranatý na $59.Do těchto rámečků můžete pořídit jakékoliv 2 DINové rádio. Např. s LCD obrazovkou a s navigací. Já jsem si pořídil JVC KW-R600BT, které mi pěkně ladí ke zbytku interiéru.Nejprve demontujeme původní rádio a následně i rámeček. K demontáží rádia budeme pravděpodobně potřebovat vytahovací klíče. Ty zasuneme po stranách rádia a rádio vysuneme a odpojíme ISO konektor a anténu.
K demontáži rámečku nám bude stačit plochý šroubovák, kterým se zapáčí nahoře a pak se už panel vyloupne mírnou silou. Všechny západky jsou označeny červenou šipkou.Z původního panelu odděláme kovové sponky a předěláme je na panel nový. Pak ještě z původního panelu předěláme všechny vypínače. Ty zezadu po stranách stiskneme a vysuneme je dopředu. Do nového panelu je jen zacvakneme.Nyní máme panel nachystaný a přistoupíme k úpravě prostoru pro nové rádio.
Vyřízneme středovou příčku (viz červené čáry vlevo a vpravo). Vzadu je uchycena dvěma nýty (viz červený ovál).
Aby se velké rádio do prostoru vlezlo, musíme ještě vyříznout část plastu nahoře (viz červený obdelník).
Rádio připojíme na konektory a namontujeme do nového prostoru. K rádiu většinou bývají dodány držáky rádia.Nyní už jen nacvakneme nový středový panel na místo toho původního (rozměrově je stejný, takže pasuje přesně) a máme hotovo.
Vysledek pak vypadá nějak takhle.Počet přístupů: 549082

Design & program by Hantronix
Copyright ©2006-2017 Hantronix