Středa 20.6.2018

 

Úprava horní odkládací přihrádky

Pokud máte Dacii bez airbagu spolujezdce, tak máte v místě, kde bývá airbag, odkládací přihrádku. Tato přihrádka je jen otvor v přístrojové desce a pokud v ní máte něco uložené, tak to nevypadá moc dobře. A navíc odložené věci mohou lákat zloděje. Rozhodl jsem se tento nedostatek vyřešit montáží dvířek tohoto odkládacího prostoru.
Aby vypadala dvířka dobře, tak je potřeba, aby byla ze stejného materiálu, stejné barvy i struktury. To lze celkem elegantně řešit záslepkou airbagu. U nás se ale bohužel zatím neprodává. Objednal jsem si ji z polského serveru www.allegro.pl za 60 zł. Vypadá přestě tak, jako by to byl originální airbag.


Dále budete potřebovat 2 ks magnetů do skříněk a 2 ks malých plochých pantů.
No a nakonec ještě nějaké držátko, za které budete přihrádku otvírat. Já jsem použil znak "LOGAN by Renault" z kufru, který jsem sundal. Modelářskou pilkou jsem z něj odřízl nápis "by Renault" a zabrousil pilníkem, takže mi zbyl jen nápis "LOGAN".


Tento nápis jsem na dvířka nalepil oboustranně lepící páskou.


Kovové plíšky (protikusy magnetů) a panty jsem na dvířka přilepil transparentním akvarijním silikonem. Vzhledem k tomu, že jsou dvířka lehká, tak není potřeba je provrtávat a panty a plíšky přišroubovat. Navíc by to ani nevypadalo dobře.


Pak už jen stačí do horní části přihrádky přišroubovat magnety a do spodní části panty dvířek. Použil jsem k tomu samořezné šroubky do kovu.
Magnety jsem umístil do rohů. Panty jsem ale záměrně nedal do rohů, ale více ke středu, protože celá přístrojovka je mírně do oblouku a při otvírání by se pant kroutil a vylamoval.
No a výsledek vypadá takto:


Počet přístupů: 549075

Design & program by Hantronix
Copyright ©2006-2017 Hantronix