Sobota 21.7.2018

 

Vylepšení vzhledu přední masky

Pro vylepšení vzhledu přední masky není třeba nějaké zvláštní zručnosti. Za pár minut se tak dá vylepšit bez většího úsilí. Pouze v případě, že budete masku i lakovat do barvy, tak to zabere trochu víc času i úsilí.
Jak masku nalakovat si můžete přečíst na stránce Jak lakovat plasty.
Vzhled přední masky z výroby závisí na modelu auta. Základní verze ji má celou černou a bez lišt, Ambiance, LS Drive a Ambiance+ má horní chromovanou lištu a Laureate a LS Arctica mají i spodní chromovanou lištu a oblouk pod maskou v barvě laku. Nové modely Logana mají už celou masku v barvě auta.
Horní a spodní chromová lišta se dá koupit přímo u prodejce Renault/Dacia jako náhradní díl. Nelze však objednat na model auta na kterém není z výroby (např. na základní model). Takže je potřeba se s prodejcem domluvit, jestli vám to objedná na VIN kód nějakého Laureate nebo Arcticy.


Vodorovné chromované lišty oficiálně Dacia nedodává, takže je potřeba si je objednat jinde. Už se objevily i v ČR, ale jejich cena je dost vysoká.
Já jsem si je objednal na www.ebay.de. Do týdne z Německa přišly. A kvalita perfektní. Cena závisí na kurzu eura. Mě vyšla kolem 1000,- Kč i s poštovným.


Horní a spodní lišta se upevňuje tak, že se nasune malými zobáčky do otvorů v masce, které tam jsou již z výroby, a zobáčky se zahnou.

Aby se daly zahnout, je potřeba po otevření přední kapoty odšroubovat 4 šrouby torx, co drží přední masku. Pak se dá maska mírně odchlípnout a strčit tam ruku.
Montáž vodorovných lišt je ještě jednodušší. Upevňují se na masku pomocí samolepících proužků 3M.

No a tady je výsledek z postupné montáže lišt na přední masku:


Toto je finální výsledek. :-)

Počet přístupů: 554286

Design & program by Hantronix
Copyright ©2006-2017 Hantronix