Středa 20.6.2018

 

Upevnění hasicího přístroje

Určitě nemá cenu polemizovat o tom, zda je nutné vozit s sebou hasicí přístroj. Já si myslím, že rozhodně má. Auto ho uveze a cena není už zas tak vysoká. Já jsem ho koupil v Bille v akci za 269,- Kč. Je to 1 kg práškový přístroj.

Rozhodně se nevyplatí kupovat hasicí sprej. Pokud začne hořet, tak se s ním nic neuhasí. 2 kg by byl lepší, ale je už velký na to, aby byl v kabině. A hasicí přístroj v kufru je špatně přístupný. Při případném požáru rozhodují vteřiny, které by při dolování přístroje z kufru auta mohly chybět.
Jako nejlepší místo pro umístění hasicího přístroje se mi jeví pod sedadlem řidiče. Přístroj se tam akorát vleze a nikde nepřekáží a v případě nutnosti je ihned po ruce.
Držák se dá připevnit na příčnou výztuž, na které jsou upevněna sedadla. Není nutné sundávat čalounění. Podle rozměrů držáku se označí a vyvrtají dva 3 mm otvory přes čalounění do plechové výztuže. I když je výztuž v interiéru a vlhkost z venčí by se tam neměla dostat, je lepší vyvrtané otvory ošetřit nějakým antikorozním přípravkem před tím, než držák přišroubujete. Já jsem použil Resistin. Držák se připevní samořeznými šrouby do železa (žluté šipky). Lepší je samozřejmě použít např. pozinkované (opět kvůli nerezivění).
No a pak už stačí jen hasicí přístroj upnout do držáku a máme hotovo.Počet přístupů: 549104

Design & program by Hantronix
Copyright ©2006-2017 Hantronix