Sobota 21.7.2018

 

Montáž větších reproduktorů do dveří auta

Do dveří auta lze standardně namontovat reproduktory průměru 13 cm.
Pokud vám z nějakého důvodu nestačí, tak lze s menší úpravou namontovat reproduktory průměru 16 nebo 16,5 cm.
Z vlastní zkušenosti musím říct, že reproduktory 16 cm hrají výrazně lépe než ty 13 cm.
Pořiďte si ale reproduktory s krycí mřížkou, protože původní mřížka i upevňovací koš se musí vyndat, aby tam vlezly reproduktory větší.
Já jsem si pořídil reproduktory Boschmann XLR-6638E 16,5 cm.
Vyloupněte (např. šroubovákem) krycí mřížku a odšroubujte původní reproduktor. Budete k tomu potřebovat TORX15. Potom vyndejte koš, který drží reproduktor.
Tento koš drží reproduktor v plechu. Místo něj si vyrobíme (nebo koupíme) MFD podložky. Plíšky, ve kterých drží šrouby, v plechu dveří ponechte. Budou se do nich šroubovat ty podložky.
Podložka je vyrobena z MFD desky tloušťky cca 16 mm.Teď musíte ty podložky dostat do otvoru dveří. Protože je však otvor menší než nové podložky pod reproduktory, tak původní dírou tam nejdou dostat. Musíte tedy sundat plast na vnitřní straně dveří (stačí dole) a podložky mezi plast a plech dveří navléct spodem. Dejte však pozor na to, aby jste si neulomili plastové držáčky (takové bílé čudlíky, do kterých je plast dveří uchycen).
Jak demontovat tapecírování dveří se můžete podívat tady.
Nyní přišroubujeme MFD podložky do původních děr do plechu dveří a tapecírování dveří nacvakneme zpět.
Připojíme konektory k novému reproduktoru (měly by být stejné) a reproduktor přišroubujeme z vrchu tapecírování do MFD podložky. Použijeme k tomu vruty (byly dodány s reproduktory). Nyní už jen nacvakneme mřížku reproduktoru a máme hotovo.Teď už jen zapnout rádio a kochat se svou oblíbenou hudbou při jízdě.
Ale pozor, aby jste se nekochali moc a nedopadli jako pan doktor v jednom známém českém filmu. :)Počet přístupů: 554302

Design & program by Hantronix
Copyright ©2006-2017 Hantronix